Fabrikalarda Sandviç Panel Çatı Tamiri Ağustos 7, 2020 – Posted in: Çatı – Tags: , ,

Bu blogda sandviç panel çatı tamiri ve hasarları hakkında yazacağız. Her şeyden önce, yalıtılmış panellerin doğru kullanımı durumunda gerçek durumu paylaşıyoruz. Bundan sonra, yalıtımlı bir metal plakanın yüzeyindeki çizikleri her zaman onarmak önemlidir.

Metal plaka ile yalıtılmış gerçek yanlış kullanım durumu
Son zamanlarda bir inşaat alanında yalıtılmış sandviç panellerle çalışan büyük bir Amerikan bilgisayar ekipmanı üreticisi gördüm.

çatı tamiri ve onarımı

çatı tamiri ve onarımı

Birkaç yalıtılmış paneli bir yığın halinde almaya başladılar ve onları ayrı ayrı hareket ettirdiler. İkinci veya üçüncü plaka yığından dikkatlice çıkarıldıktan sonra, iki düz plaka arasında muhtemelen dikkat dağıtıcı bir işçi olan yalıtılmış plaka yığınında birkaç vida oluştu. Yalıtımlı sandviç panelin unutulmuş vidalar üzerinde kayması, metal yüzeyde bir dizi büyük çizilmeye neden oldu. Tabii ki, bir kerede metal sandviç panelin yüzeyinin bazı fotoğraflarını çektim ve patronu ona neler olduğunu anlatmak için aradım. Bundan sonra, bu vidaların yalıtılmış sandviç panellerin gizlenmesinden çıkarıldığından emindik; yönetici ve baş mimar bu çizikleri çözmemi istedi.

ÇATI TAMİRİ METAL KOROZYONUNU ÖNLEMEK ANLAMINA GELİR

Bu yüzden, bu çiziklerin metal sandviç panelin yalıtımını etkilemediğini, ancak sadece boyaya ve tabakanın dış kısmına zarar verdiğini açıkladım. Metalin paslanmadığını çizikleri düzeltmelerini söyledim. Aşağıda bu konuda bazı ipuçları okuyabilirsiniz.

Ayrıca okuyun: yalıtım maliyetlerini kaybetmeden bir sandviç panel nasıl boyanır
Hasarlı yalıtılmış metal plakanın onarımı ile ilgili notlar
Herhangi bir onarımdan önce, su izolasyonu içi yüzeyini temizlemek ve düzgün kurumasını sağlamak önemlidir. Sandviç panel yalıtım yüzeyinin yüzeyini etkileyebilecek dört ana hasar kategorisi vardır:

Hafif çizikler: levhalar bazen yalıtılmış metal plakanın yanlış döndürülmesi veya çıkarılmasıyla hasar görür. Boya yüzeyi hasar görmüyorsa, su akması için çatı tamiri işlemi gerekiyor demektir. Küçük şoklar panelin ısı ve su geçirmez özelliklerini etkilemez.

su akması için çatı izolasyonu

su akması için çatı izolasyonu

Dış çelik sac metal sandviç panel ve kaplama çizik veya hasarlı değil, etkilenen alanı işlemek için gerek yoktur.
Çizikler: bir yalıtım metal plakasıyla kaplanmış bir alt tabaka çizilirse, etkilenen alanın boyanması, şirketin tavsiyelerine göre uygun tekstil boyası ile işlenmelidir.

ÇATI ONARIMI SIRASINDA DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE TEMİZLİK İÇİN 8 İPUÇLARI

Boyayı sadece çizik alana uyguladığınızdan emin olun. Tanıma göre, dokunmak için renkler havada kurur; bu nedenle, orijinal kaplamanın aksine, yıllar boyunca renkleri değiştirirler.

Uygulama alanını olabildiğince küçük tutmak için, ince bir fırça için ressamın standını kullanın.

Bunları çözmenin üç yolu vardır-ağır darbelerden veya metal sandviç paneldeki kırılmalardan:
yerelleştirilmiş hata düzeltmelerini yerleştirme;
deri panel yeni metal yalıtım ile eşleşir;
plaka değiştirme.
Bu iş genellikle yalıtım levhalarının onarımı için şirketin uzmanı tarafından yapılır.

Çizikler ve ödenmemiş ezikler, yalıtılmış metal panelin ömrünü olumsuz yönde etkiler. Onları sürekli tamir etmeyi düşünün.
Bu kurallar temel kılavuzdur. Özel kaplama veya paslanmaz çelik, daha spesifik bir yaklaşım gerektirir.

https://www.teknocati.com/cati-tamiri-ve-cati-akmasina-onlem/

http://catitamiri.co/cati-tamiri/