Poliüretan Sandviç Panel Yanar Mı ? Mart 26, 2014 – Posted in: Poliüretan – Tags: , , , , , , ,

Poliüretan sandviç panel, yanıcı çekirdeğe haiz olsalar bile, ateşleme çoğu zaman ani değil, fakat kullanılan çeşitli çekirdek malzemeler ve oldukça değişik ateşleme özellikleri vardır. Yangın erken gelişim oldukça yavaşlatır. Yanıcı çekirdek yırtıcı sertliği ile yakmak yalnız iyi gelişmiş yangınlarda. Sadece, bu tür EPS ve PUR benzer biçimde polimerik çekirdek araç-gereç de tam gelişmiş bir ateş altındaki sıcaklıklarda böylece yanık ve yangına katkıda bulunacaktır.

Sandviç panel eklem yerlerinde saldırıya ateş koşullarda bir riski vardır, ya da paneller ansızın tabakalara ayırmak ve Bakan metal uzağa düşüyor, böylece ondan sonra yoğunlaşıyor ve yangın yayılır hangi yanıcı çekirdeği açığa. Yangın sertliği ani artış, eğer bir ateş tut yaparsa, bir binanın tüm cephe süresince yarış ya da, yolcuları ve büyük mal kaybı için büyük bir çekince niçin olabilir bitişik sandviç panel başarısızlığı hızlandırmak olabilir.

Köpük çekirdek hasara maruz, garnitür yada girmeler sağlam paneller daha erken başlatacak. Alüminyum, çelik ve alüminyum kaplamalar daha ilkin başarısız olur daha düşük bir erime sıcaklığı vardır. Delaminated panelleri güz binasından çevresi sıcak metal ve yakıcı köpük yalıtım yağıyor, yaralanma riskini yangınlar başlamış olan ile. Adres Yangında, kuvvetli bir rüzgar binadan uzak yakıcı alevler bazıları patladı, fakat yanan panelleri uzaklasip street bir blok ve bitişik çatılarda yangınlar tutuşuyor, yangın servisi süratli katılım ve uzun hava platformlardan hortumlayacak çatıları karşın. Dış yangın yayılma mekanizmaları özetlemek gerekirse (aşağıya bakınız) 135 rapor BR BRE) Türkiye’deki Bina Araştırma Kurumu yazarı tarafınca özetlenmiştir:

“ Hangi yangın dışarıdan yayılabilir mekanizmaları sistem bileşenleri yada araç-gereç yitirilmesine Yangın esnasında oluşturulan yanıcı maddeleri ve çürük ya da sisteminin bir parçası olarak, ya da o vardır. Alevler bir boşluğu girin bir zamanlar mühim mesafeler kat etmek için potansiyel var, kaplama sistemleri içinde görülmemiş yangın yayılma riski sebebiyet veren.” [2] (2013), oldukça kattan oluşan bina duvarları için dış ısı yalıtımı BRE raporu Yangın performansı daha tam ateş mekanizmalarını açıklar. [3] Yangın vaka “ 3.1 Başlatma Yangın durumunda bu tür bir bina içinde yada bina zarfı yakın harici bir yangın benzer biçimde genel atık içeren, ya da fena niyetli firesetting meydana gelen yangınlar olarak meydana gelen bir yangın başlattı.

3.2 Yangın Ara Binada bir yangın başlamasının peşinden, eğer müdahale ederse, ateş … bir binadan-Yıldırım yangın sonrası Alevler kırılması çoğu zaman dış yüzüne herhangi bir müdahalenin ilkin açılması üst 2m uzatacak ve bu zarf binanın dış yüzü oluşturmak için kullanılan araç-gereç, bu yüzden bağımsız parlama ve kökeni odaya pencere açmak yada bir kapıdan dışarı kırmak gelişebilir . Dış zarf ile 3.3 Etkileşim Tam bir dış cephe kaplama sistemi, herhangi bir yangın engelleri de dahil olmak suretiyle, yangın performansı son aşama mühim olan yangın senaristliğinin bu aşamada. Bir kez alevler binanın dış kumaş üstünde tesirleri olabilecek, iç yada dış bir kaynaktan adım atar, dış kaplama sistemine dahil olmak için, ve binanın aşağıdaki yollarla yayılan dış yangın katkıda bulunma olasılığı vardır. C) Yüzeye yayma Dış kaplama sistemi içinde kullanılan malzemelerin özellikleri yangın reaksiyonu bina zarf dış cephe sistemi, yüzeyine kanalıyla yayılan yangın hızını etkileyecektir.

4.3.2 Boşluklar Boşlukları dış kaplama sistemi içinde dahil edilebilir, ya da faydası yada ateşe sistemin diferansiyel hareket oluşmuş olabilir. Eğer alevler olmak dış kaplama sistemi içindeki boşluklara girerek sınırı olan ya da kısıtlı, yanma sürecini desteklemek için oksijen ve yakıt aramak benzer biçimde uzamış olacak. Bu işlem, orijinal alev uzunlukları beş on kat alev uzatma kurşun, çürük hattı için kullanılan malzemeler ne olursa olsun. Bu yangın hızla yayıldı, görünmeyen etkinleştirmek, dış kaplama sistemi ile, Eğer uygun yangın bariyerleri (Biçim 6) verilmemiştir.

sandviç panel fabrikası

sandviç panel fabrikası

Poliüretan Sandviç Panel Fiyatları

  • 285 TL / M2 – 4CM Poliüretan Sandviç Panel
  • 323 TL / M2 – 5CM Sandviç Panel Poliüretan
  • 346 TL / M2 – 6CM Sandviç Panel Poliüretan
  • 420 TL / M2 – 8CM Sandviç Panel Poliüretan
  • 650 TL / M2 – 10CM Sandviç Panel Poliüretan

Poliüretan Çatı Panelleri EPS’den Daha Mı Kaliteli ?

EPS panellerden, poliüretan sandviç paneller her zaman çok daha üstündür. Çatılarda yoğunluğu ile üstünlük sağlar.